AR-GE

Hayal edilen bir ürünün hayat bulabilmesi adına atılan ilk adım araştırma ve geliştirme faaliyetleridir. Bunun için öncelikle fikir halindeki ürünün içeriğini oluşturacak maddelerin formülasyonu yapılır. Formül çalışması tamamlanan ürün ilk önce laboratuvarımızda yapılan formül çalışmasına uygun olarak test için ihtiyaç duyulan miktarlarda üretilir. Hayalin hayat bulmaya ilk başladığı nokta burasıdır. Çünkü fikir aşamasında soyut halde olan ürünün, somut hale gelerek vücut bulmaya başladığı ilk an burasıdır.

Üretilen numune, bir dizi etkinlik testine tabi tutulur. Bu testlerin sonucunda ürün, fikir halindeyken vermesi amaçlanan etkiyi verebiliyorsa AR-GE çalışması tamamlanmış olur ve yapılan tüm AR-GE çalışmasının raporları, formülleri ve üretilen numune ürünler üretim aşamasına geçebilmek adına onay sürecine sokulur. Bu süreçte Kardelen Kozmetik yönetimi olarak kendi markalarımıza ait ürünler için veya private label hizmeti verdiğimiz marka sahipleri kendi markalarına ait ürünler için AR-GE çalışması tamamlanmış ürünlerin onay sürecini gerçekleştirirler.

Marka sahibinin, yapılan AR-GE çalışmasını onaylaması halinde artık hayalden hayata geçmeye başlayan ürünün araştırma ve geliştirme aşaması son bulmuş olur.

Araştırma ve geliştirme; hem bir şirket, hem de bir ülke için yenilikçilik yoluyla büyüme ve gelişmenin başlıca bir unsurudur. Firmamızda Ar-Ge yapmamızın amacı firmanın üretkenliğini ve üretim kalitesini arttırmak aynı zamanda yeni ürün ve hizmetler yaratmaktır.

Whatsapp
Kardelen Kozmetik
Kardelen Kozmetik
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?